totalizator.pl-Dawid-Tomala-Partner-LOTTO.jpg
Wróć do listy komunikatów

Totalizator Sportowy, właściciel marki LOTTO, Partnerem Dawida Tomali, złotego medalisty z Tokio 2020

28.09.2021
Do grona zawodników wspieranych przez Totalizator Sportowy, właściciela marki LOTTO, największego mecenasa sportu i kultury w Polsce, dołączył właśnie Dawid Tomala, tegoroczny złoty medalista Igrzysk Olimpijskich Tokio 2020 i wielokrotny medalista Mistrzostw Polski w chodzie sportowym na 50 km. Dziś odbyła się oficjalna inauguracja tej współpracy.

Totalizator Sportowy, właściciel marki LOTTO, świętuje Jubileusz 65-lecia, którego Ambasadorem jest Robert Lewandowski. Z tej okazji spółka realizuje wiele niestandardowych projektów, które upamiętniają tę ważną rocznicę. Jednym z nich jest Mobilne Muzeum przygotowane z okazji 65-lecia Totalizatora Sportowego, które stanęło na terenie Stadionu Legii Warszawa goszczącego dziś również uczestników Kongresu Sport Biznes Polska. Na dzisiejszej konferencji Dawid Tomala przekazał sportowe buty, w których sięgnął po złoto olimpijskie w Tokio. Od dziś staną się one częścią ekspozycji muzeum.

– Wspieranie sportowców w ich drodze po najwyższe olimpijskie laury to nasza misja. O medalu olimpijskim marzy niemal każdy zawodnik, a my te marzenia pomagamy spełniać jako Sponsor Generalny Polskiej Reprezentacji Olimpijskiej. Historia i sukces Dawida Tomali, którego witamy oficjalnie jak członka „drużyny” Totalizatora Sportowego, właściciela marki LOTTO, to niezwykła inspiracja dla młodych zawodników. Ale ciężka praca bez pomocy partnera czasami może nie wystarczyć, dlatego z dumą będziemy wspierać tego utytułowanego sportowca w tej dalszej drodze po kolejne medale i Wielkie Chwile – powiedziałOlgierd Cieślik, Prezes Zarządu Totalizatora Sportowego

Dawid Tomala urodził się w Tychach. Sportem – w szczególności lekkoatletyką – interesował się od dziecka. Chód sportowy zaczął uprawiać w 2003 roku w klubie UKS Maraton Korzeniowski w Bieruniu. Pierwszy (brązowy) medal Mistrzostw Polski zdobył już po roku trenowania. Obecnie jest zawodnikiem klubu KU AZS Politechniki Opolskiej.

Olimpijskie złoto w Tokio jest spełnieniem moich sportowych marzeń, ale wierzę, że nie powiedziałem ostatniego słowa. Chciałbym osiągnąć w chodzie sportowym jeszcze więcej. Wsparcie partnera jest mi niezbędne, abym mógł spokojnie trenować i dostarczać emocji sobie i wszystkim Polakom. Totalizator Sportowy to firma z misją wspierania polskiego sportu. Cieszę się, że od teraz możemy ją wspólnie realizować, bo Wygrywamy Razem – skomentował Dawid Tomala

Dodatkowych informacji udzieli:

Biuro Rzecznika Prasowego
tel.: 22 518 22 50
e-mail: biuroprasowe@totalizator.pl
www.lotto.pl
www.totalizator.pl
http://twitter.com/totalizator_sp

Dotychczasowe sukcesy Dawida Tomali:

2003 r. – brązowy medal Mistrzostw Polski w Chodzie Sportowym
2008 r. – 8. miejsce na Mistrzostwach Świata Juniorów
2009 r. – brązowy medal drużynowy w Pucharze Europy w Metz i 7. miejsce na Młodzieżowych Mistrzostwach Europy w Kownie.
2011 r. – młodzieżowy mistrz Europy
2012 r. – olimpijczyk z Londynu 2012 (19. miejsce)
2021 r. – złoty medal na Igrzyskach Olimpijskich w Tokio na dystansie 50 km

Wielokrotny medalista Mistrzostw Polski w Chodzie Sportowym w różnych kategoriach wiekowych
i na różnych dystansach:

2012 r., 2015-2020 r. – złoty medal na halowych Mistrzostwach Polski na 5000 m
2018-2019 r. – złoty medal na Mistrzostwach Polski na 10000 m
2020 r. – złoty medal na dystansie 20 km
2021 r. – złoty medal na dystansie 50 km

Totalizator Sportowy

Totalizator Sportowy, właściciel marki LOTTO, to jedna z najbardziej zasłużonych polskich spółek, której misją od 65 lat jest wspieranie polskiego sportu i kultury narodowej. Ambasadorem Jubileuszu 65-lecia Totalizatora Sportowego jest Robert Lewandowski. Spółka od 1994 roku współpracuje z Polskim Komitetem Olimpijskim i jest Sponsorem Generalnym Polskiej Reprezentacji Olimpijskiej. Ponadto jest Partnerem Głównym Polskiego Komitetu Paraolimpijskiego. Firma realizuje swoją sportową misję na wielu polach: jako partner ogólnopolskich i lokalnych wydarzeń, klubów oraz organizacji sportowych, a także sportowców. Drużynę Totalizatora Sportowego tworzą m.in. skialpinista Andrzej Bargiel – Ambasador marki LOTTO oraz projekt wspierający sześciu utalentowanych zawodników „Szóstka z LOTTO”, którego częścią jest wioślarska czwórka podwójna kobiet – tegoroczne srebrne medalistki z Tokio 2020: Agnieszka Kobus-Zawojska, Marta Wieliczko, Maria Sajdak i Katarzyna Zillmann. Firma działania na rzecz sportu z powodzeniem łączy z biznesem. Rokrocznie bije rekordy sprzedaży, dzięki czemu od 1994 roku przekazała ponad 16,6 mld zł na sport i kulturę.