Andrzej Bargiel LOTTO.jpg
Wróć do aktualności

Marka LOTTO partnerem głównym #EverestSkiChallenge

24.08.2022
Totalizator Sportowy wspiera polskich sportowców w realizacji ich sportowych marzeń. Dlatego spółka zacieśnia współpracę z Andrzejem Bargielem, światowej sławy skialpinistą, który od wielu lat współpracuje z marką LOTTO jako jej ambasador. Rozpoczyna się kolejny etap tej współpracy, który zainicjuje wyprawa #EverestSkiChallenge, której celem jest zjazd na nartach z Mount Everestu – najwyższego szczytu Ziemi.

Andrzej Bargiel pierwsze wsparcie marki LOTTO otrzymał już w 2010 roku podczas Elbrus Race, czyli biegu na najwyższy szczyt Kaukazu. Kolejne było w 2013 roku, kiedy – jako pierwszy Polak w historii – samotnie zdobył wierzchołek centralny ośmiotysięcznika Sziszapangma i zjechał z niego na nartach. Następne sportowe wyzwania realizował również pod skrzydłami LOTTO Extreme, kiedy w 2014 (Manaslu) i 2015 (Broad Peak) roku bił rekordy w zdobywaniu ośmiotysięczników. Trzykrotnemu Mistrzowi Polski w skialpinizmie światowy rozgłos przyniósł zjazd z K2 w 2017 roku, czego dokonał jako pierwszy człowiek na ziemi. Kolejna współpraca rozpoczęła się w 2020 roku – w ramach niej zrealizowano m.in. wspólny projekt LOTTO Bargiel Challenge, na który składało się 6 tygodni wyzwań sportowych oraz konkurs „Challenge z szóstką”, dzięki któremu wyłoniono 6 laureatów oraz 6 ośrodków, które otrzymały wyposażenie sportowe. W minionym 2021 roku Andrzej Bargiel wziął udział w kampanii Jubileuszu 65-lecia Totalizatora Sportowego oraz towarzyszących jej licznych wydarzeniach. Ponadto, także przy wsparciu spółki, zrealizował wyprawę eksploracyjną Karakoram Ski Expedition, podczas której z sukcesem zdobył dwa sześciotysięczniki Yawash Sar II oraz Laila Peak i zjechał z nich na nartach.

– Nasza decyzja o kontynuacji współpracy z Panem Andrzejem Bargielem jest owocem wieloletniej, udanej relacji marki LOTTO z najsłynniejszym polskim narciarzem wysokogórskim. Ta współpraca dotyczy zarówno projektów spółki, jak i działalności Pana Bargiela. Wspólnie organizowaliśmy różne akcje, aby zachęcić społeczeństwo do aktywności fizycznej i promować sport, a temu służyło m.in. wyzwanie LOTTO Bargiel Challenge. Marka LOTTO wspierała swojego ambasadora także wtedy, kiedy sam podejmował wielkie wyzwanie, jakim była m.in. wyprawa Karakoram Ski Expedition. Nie ustajemy w tym wsparciu, dlatego będziemy także podczas #EverestSkiChallenge. Cały Totalizator Sportowy mocno trzyma kciuki za sukces tej wyprawy! – powiedziała Magdalena Kopka-Wojciechowska, Członek Zarządu Totalizatora Sportowego.  

Totalizator Sportowy dzięki swoim produktom oferuje Polakom rozrywkę na najwyższym poziomie. To firma, która z powodzeniem łączy biznes z misją społeczną, a jej celem jest wspieranie polskiego sportu i kultury narodowej. Kultura spółki jest bliska Andrzejowi Bargielowi, który również sam angażuje się w akcje społeczne.  W ramach współpracy skialpinista i Totalizator Sportowy zamierzają połączyć siły, aby ich działania były bardziej owocne w projekty z tego zakresu.

– To dla mnie niezwykle ważne, że od wielu lat jestem w sportowej rodzinie LOTTO. Ta współpraca zaczęła się tak naprawdę wraz z moim startem w Elbrus Race, więc mamy za sobą już wiele wspólnych wyzwań. Cieszę się, że Totalizator Sportowy wspiera moją dziedzinę sportu, jak również innych sportowców. Od dziś zacieśniamy współpracę jeszcze bardziej, co z pewnością pozwoli na realizację wielu wspólnych projektów, które ujrzą światło dzienne już lada chwila… Mam nadzieję, że nie tylko wspólnie będziemy motywować do aktywności sportowej, ale również wspierać młodych sportowców na ich ścieżce kariery i wspierać rozwój infrastruktury sportowej, co Totalizator Sportowy aktywnie robi choćby przez prowadzoną kampanię WYgrywamy zaczyna się od WY, której kibicuję. Wygrywamy Razem! – mówi o nowym etapie współpracy Andrzej Bargiel.