Otwarcie sezonu wyścigowego na Służewcu już 24 kwietnia

totalizator_wyscigi.png
Data publikacji: 21-04-2022

Tor Wyścigów Konnych Służewiec w Warszawie już wkrótce ponownie zapełni się wspaniałą publicznością, która będzie mogła śledzić zmagania najlepszych jeźdźców i ich koni. Oficjalne otwarcie sezonu na tym wyjątkowym obiekcie odbędzie się 24 kwietnia o godz. 12:30. Totalizator Sportowy od 2008 roku jest dumnym mecenasem warszawskiego toru.

W dniu otwarcia sezonu zostanie rozegranych 8 gonitw, do których zgłoszono 68 koni. Ze sportowego punktu widzenia najważniejszą gonitwą 24 kwietnia będzie ta o Nagrodę Strzegomia. Jest ona początkiem  tzw. „klasycznej ścieżki do Derby” – najbardziej prestiżowej gonitwy dla koni trzyletnich. Kolejnymi etapami w tej drodze są wyścig o Nagrodę Rulera – 14 maja oraz o Nagrodę Iwna – 11 czerwca. W planie wyścigowym w najbliższą niedzielę są m.in. Memoriał Tomasza Dula, Nagroda Dżamajki i Memoriał Generała Andersa. Warto odwiedzić tor w pierwszym dniu wyścigowym, aby wypatrzyć przyszłą gwiazdę najważniejszych gonitw.

Ponadto dla miłośników sportów konnych i służewieckiej przyrody, organizatorzy przygotowali dodatkowe atrakcje na start sezonu, jak np. zróżnicowaną ofertę food trucków, animacje dla dzieci, a także możliwość zwiedzenia Muzeum Mobilnego Totalizatora Sportowego.

Program i bilety: torsluzewiec.pl/otwarcie-sezonu-2022/

Facebook: facebook.com/TorWyscigowKonnychSluzewiec

Instagram: instagram.com/torsluzewiec/