Totalizator Sportowy partnerem Meczu o Pokój

Legia Warszawa i Dynamo Kijów
Data publikacji: 11-04-2022

12 kwietnia Legia Warszawa zagra z Dynamem Kijów w „Meczu o Pokój”. Towarzyski mecz z Wojskowymi (pierwszy „Mecz o Pokój”) odbędzie się na Stadionie Miejskim Legii Warszawa im. Marszałka J. Piłsudskiego. Partnerem wydarzenia jest Totalizator Sportowy.

Totalizator Sportowy wspiera Ukrainę i jej mieszkańców od początku wybuchu wojny. Pomoc ta jest realizowana w wielu obszarach i w różnych formach. Spółka zorganizowała Zakłady Specjalne, z których cały przychód zostanie przekazany na doraźną pomoc dzieciom i ich opiekunom będącym w Polsce, jak i na zaspokajanie ich przyszłych potrzeb. Mowa o przysposobieniu do podjęcia pracy w Polsce, nauce języka polskiego, wsparciu działań integracyjnych itd. W pierwszej edycji udało się na ten cel zebrać ponad 2,26 mln zł, druga potrwa do 17 kwietnia. Od 14 marca ośrodek szkoleniowo-wypoczynkowy Totalizatora Sportowego w Krynicy Zdroju zapewnia także pobyt 45 Ukraińcom. Ponadto Fundacja LOTTO im. H. Konopackiej uruchomiła również program wolontariatu pracowniczego, dzięki któremu pracownicy mogą aktywnie wspierać przybyłych Ukraińców. Fundacja cały czas realizuje także bieżące zakupy najpotrzebniejszych rzeczy. Warto podkreślić, że do końca marca, przy Dworcu Zachodnim w Warszawie, przez 24 godziny i 7 dni w tygodniu działał punkt pomocy obywatelom Ukrainy. W jego obsługę byli zaangażowani m. in. pracownicy Totalizatora Sportowego. Miejsce to zapewniało pomoc prawną, a także odpoczynek i ciepły poczęstunek.

Więcej o pomocy Ukrainie udzielanej przez Totalizator Sportowy i Fundację LOTTO im. H. Konopackiej znajduje się na stronie: www.totalizator.pl/zaangazowanie/pomoc-ukrainie