Forum Polskich Przedsiębiorców 1.jpg
Wróć do aktualności

Totalizator Sportowy z tytułem „Lider Cyfrowej Transformacji” 2022 FPP!

22.09.2022
Podczas Gali Gospodarczych Nagród Federacji Przedsiębiorców Polskich (FPP) Totalizator Sportowy został nagrodzony tytułem „Lider Cyfrowej Transformacji”. Wyróżnienie dedykowane jest firmom, które w ocenie kapituły konkursowej są „wzorem cyfryzacji, wdrażają unikatowe, nowatorskie rozwiązania, posiadają udokumentowane efekty cyfryzacji, w poszanowaniu prawa, regulacji RODO oraz praw społecznych i obywatelskich”.

Nagrodę dla Lidera Gospodarczego 2022 odebrał Olgierd Cieślik, Prezes Zarządu Totalizatora Sportowego.

– W pierwszej kolejności chciałbym podziękować pracownikom Totalizatora Sportowego, dzięki którym od pięciu lat co roku wdrażamy szereg innowacji. Innowacje te przekładają się na to, że możemy być liderem na trudnym rynku rozrywki, gdzie teoretycznie mamy monopol, ale tak naprawdę walczymy nie tylko z konkurencją, lecz przede wszystkim z szarą strefą. W walce z szarą strefą wspiera nas Federacja Przedsiębiorców Polskich, za co z tego miejsca ogromnie dziękuję. Drugie podziękowania kieruję do naszych wspaniałych klientów, którzy bardzo dobrze przyjmują wdrażane przez nas innowacje, co przekłada się na przychody i – co najważniejsze – przekazywane przez nas środki na wsparcie dwóch bardzo ważnych dziedzin życia społecznego: sportu i kultury. Dziękuję i #WygrywamyRazem – powiedział Olgierd Cieślik po odebraniu statuetki.

Totalizator Sportowy od 2018 roku przechodzi największą w ponad 66-letniej historii spółki transformację cyfrową. Wprowadzona w 2017 roku nowelizacja Ustawy o grach hazardowych otworzyła drogę do szeregu nowych obszarów działalności, których realizacja zależała w dużej mierze od sprawnego wdrożenia innowacyjnych rozwiązań technologicznych zgodnie ze strategią omnikanałowej sprzedaży. Dzięki regulacjom firma mogła stać się m.in. operatorem dwóch nowych platform internetowych: jedynego legalnego kasyna internetowego w Polsce oraz LOTTO online. Całe przedsięwzięcie zostało zrealizowane w oparciu o najnowocześniejsze i gwarantujące wysokie bezpieczeństwo rozwiązania.

Ponadto w ramach realizowanej strategii „Klient w centrum uwagi” Totalizator Sportowy wdrożył usługi płatności bezgotówkowych do sieci kolektur LOTTO wraz z usługą wypłat wygranych na kartę. Spółka wdrożyła także dla klientów lotto.pl usługę mojeID, która umożliwia zdalne uwierzytelnienie, w tym weryfikację wieku, przy wykorzystaniu bankowości elektronicznej, bez konieczności przesyłania obrazu dowodu tożsamości.

W ślad za zmianami technologicznymi pojawiły się nowe możliwości firmy, a wszystko to przy zachowaniu najwyższej należytej staranności z myślą o dalszym rozwoju cyfrowym przedsiębiorstwa. Dzięki innowacjom zwiększyły się wyniki finansowe spółki. Bez dopłat w 2018 r. sprzedaż wyniosła 5,093 mld zł, w 2019 r. już 9,893 mld zł. Duży skok został odnotowany w 2020 r., kiedy to sprzedaż wzrosła aż do 15,381 mld zł i jeszcze wyżej w 2021 r. do ponad 26,270 mld złotych.