Ludzie zawsze obarczają okoliczności winą za to, kim są. A ja nie wierzę we wpływ okoliczności. Ci, którzy do czegoś dochodzą, wstają i szukają odpowiednich okoliczności, a jeśli ich nie znajdują, sami je tworzą.
Bernard Shaw

Zgłoszenie lokalu

Etap – Zgłoszenie lokalu

Jeżeli mają Państwo lokal, który chcecie wynająć z przeznaczeniem na prowadzenie Salonu Gier na Automatach, prosimy o wypełnienie formularza zgłoszeniowego dostępnego w prawym menu (https://www.totalizator.pl/wspolpraca/lokale-uzytkowe). Wypełniony formularz zgłoszeniowy automatycznie zostanie umieszczony w bazie danych adresowych i zostanie mu nadany numer, o czym zostaną Państwo poinformowani drogą elektroniczną na wskazany w formularzu adres e-mail. W przypadku kontaktu z Totalizatorem Sportowym w sprawie zgłoszonego lokalu prosimy o posługiwanie się numerem podanym w mailu zwrotnym.

Analiza i weryfikacja zgłoszenia

Etap Analiza i weryfikacja zgłoszenia

Otrzymany przez Spółkę formularz zgłoszeniowy zostanie przeanalizowany pod względem zgodności z założeniami rozwoju sieci Salonów Gier na Automatach.

Przedstawiciel Totalizatora Sportowego zweryfikuje wskazaną w formularzu lokalizację pod kątem możliwości uruchomienia Salonu Gier na Automatach. O podjętej decyzji zostaniecie Państwo powiadomieni e-mailem wysłanym na podany w formularzu adres elektroniczny.

Totalizator Sportowy jest zainteresowany wyłącznie wynajmem lokali z przeznaczeniem na salony gier na automatach.

Współpraca

Etap – Współpraca

Jeżeli zgłoszony lokal po przeprowadzonej weryfikacji uzyska ostatecznie pozytywną ocenę Spółka przedstawi Oferentowi warunki współpracy oraz dalsze kroki postępowania, w tym informacje dotyczącą skompletowania i przekazania odpowiedniej dokumentacji.

FAQ
 1. W jaki sposób rozpatrywany jest wniosek o współpracę?

  Odp. Każdy prawidłowo wypełniony formularz internetowy jest rejestrowany w bazie danych Totalizatora Sportowego. Następnie jest on analizowany pod kątem zgodności z przepisami ustawy o grach hazardowych i założeniami rozwoju sieci Salonów Gier na Automatach. Bez względu na wynik tej weryfikacji, każda z osób zgłaszająca poprzez ww. formularz chęć podjęcia współpracy z Totalizatorem Sportowym, otrzyma odpowiedź drogą elektroniczną na podany przez siebie adres zwrotny. Dodatkowo w przypadku pozytywnej decyzji, pracownik Totalizatora Sportowego nawiąże osobisty kontakt z osobą, której lokal spełnia wszystkie wymagania.

 2. W jakim terminie rozpatrywany jest wniosek o współpracę?

  Odp. Może to nastąpić niezwłocznie, natomiast w niektórych przypadkach Totalizator Sportowy może poprzestać jedynie na elektronicznej odpowiedzi o zarejestrowaniu zgłoszenia. Decyduje o tym Plan Rozwoju Sieci Salonów Gier na Automatach przyjęty przez Totalizator Sportowy.

 3. W jaki sposób mogę zgłosić chęć podjęcia współpracy?

  Odp. Jeżeli mają Państwo lokal, który chcecie wynająć z przeznaczeniem na prowadzenie Salonu Gier na Automatach, prosimy o wypełnienie formularza zgłoszeniowego dostępnego pod adresem: https://www.totalizator.pl/wspolpraca/lokale-uzytkowe

  Jest to jedyna droga na podjęcie współpracy z Totalizatorem Sportowym.

 4. Czy mogę prowadzić salon gier na automatach jako podmiot współpracujący?

  Odp. Nie ma możliwości prowadzenia salonu Gier na Automatach jako podmiot współpracujący. Ustawa przewiduje zakaz powierzania innemu podmiotowi wykonywania czynności związanych z urządzaniem gier na automatach. Totalizator Sportowy jest zainteresowany wyłącznie wynajęciem lokali, w których to prowadził będzie Salony Gier na Automatach.

 5. Jakich lokali poszukuje Totalizator Sportowy?

  Odp. Totalizator sportowy zainteresowany jest pozyskaniem lokali o różnych formatach. Jeżeli mają Państwo lokal, który chcecie wynająć z przeznaczeniem na prowadzenie Salonu Gier na Automatach, prosimy o wypełnienie formularza zgłoszeniowego dostępnego pod adresem: https://www.totalizator.pl/wspolpraca/lokale-uzytkowe

 6. Na jaki okres podpisywana jest umowa?

  Odp. Totalizator Sportowy traktuje tę kwestię indywidualnie, w większości wypadków staramy się zawierać umowy na dłuższy okres

 7. Czy Totalizator zawiera jakieś inne umowy niż umowy najmu?

  Odp. Totalizator Sportowy realizuje monopol Państwa w zakresie prowadzenia Salonów Gier na Automatach. Ustawa przewiduje zakaz powierzania innemu podmiotowi wykonywania czynności związanych z urządzaniem gier na automatach.

 8. Jak wyglądają sprawy rozliczeń?

  Odp. Totalizator Sportowy jest zainteresowany wyłącznie wynajęciem lokali, w których Będzie prowadził Salony Gier na Automatach. Jedyną formą rozliczenia będzie koszt wynikający z umowy najmu.

 9. Czy partycypujecie Państwo w kosztach adaptacji lokalu?

  Odp. Totalizator Sportowy będzie adoptować lokal na własny koszt. W niektórych przypadkach Spółka może zlecić adaptację lokalu właścicielowi wg naszego projektu co może mieć wpływ na wysokość czynszu.

 10. Czy lokal na salon gier który będzie wynajmowany, może mieć status podnajmu ?

  Odp. Tak, lokal może mieć status podnajmu.

 11. Kto dostarcza do salonu gier automaty, kto je serwisuje?

  Odp. Uruchomienie salonu gier, wyposażenie i serwis automatów pozostaje w gestii Totalizatora Sportowego.

 12. Mam kilka lokali w różnych miejscowościach. Czy mogę je wszystkie zgłosić?

  Odp. Tak, Totalizator Sportowy zainteresowany jest pozyskaniem lokali w różnych miejscowościach. Jeżeli mają Państwo lokal, który chcecie wynająć z przeznaczeniem na prowadzenie Salonu Gier na Automatach, prosimy o wypełnienie formularza zgłoszeniowego dostępnego pod adresem: https://www.totalizator.pl/wspolpraca/lokale-uzytkowe

 13. Czy salony gier będą otwarte 24 godziny na dobę?

  Odp. Tak, czas pracy salonów planowany jest całodobowo.

 14. Mam bar. Czy mogę w tym samym pomieszczeniu ustawić kilka automatów?

  Odp. Nie,  Totalizator Sportowy realizuje monopol Państwa w zakresie prowadzenia Salonów Gier na Automatach. Ustawa przewiduje zakaz powierzania innemu podmiotowi wykonywania czynności związanych z urządzaniem gier na automatach.

 15. Kiedyś prowadziłem już salon gier. Czy mogę podjąć podobną pracę w Totalizatorze Sportowym?

  Odp. W przypadku chęci podjęcia pracy w Totalizatorze Sportowym proszę o złożenie aplikacji na stronie https://www.totalizator.pl/wspolpraca/kariera/oferty-pracy-nowe.

 16. Mam lokal, który kiedyś wynająłem obcej firmie. Wstawiła ona automaty, które później zostały zajęte jako nielegalne. Czy mogę sam zgłosić ten lokal do Państwa?

  Odp. Salony gier na automatach muszą znajdować się w lokalach mieszczących się pod adresem, pod którym w ciągu ostatnich 5 lat nie stwierdzono urządzania gier na automatach niezgodnie z przepisami ustawy.

 17. Mam lokal na piętrze w centrum handlowym. Czy salon musi być na parterze, czy może być także na innych kondygnacjach?

  Odp. Kwestia usytuowania salonu gier z punktu widzenia kondygnacji nie jest uregulowana, lecz mając na uwadze wygodę klientów preferowane są lokale na parterze.

 18. Gdzie sprawdzę czy w mojej miejscowości został już wybrany przez Totalizator Sportowy lokal?

  Odp. Totalizator Sportowy nie udostępnia informacji na etapie procesu uruchamiania salonu gier, natomiast ustosunkujemy się do każdej złożonej oferty na stronie https://www.totalizator.pl/wspolpraca/lokale-uzytkowe

 19. Jestem mieszkańcem X. Nie życzę sobie, żeby w mojej miejscowości stanął obok mnie jakikolwiek salon z automatami.

  Odp. Totalizator Sportowy realizuje monopol państwa w zakresie prowadzenia salonów gier na automatach,  przypadku braku przeciwwskazań wynikających z ustawy hazardowej, może uruchomić salon również w Państwa miejscowości.
Formularz zgłoszeniowy (Standard Page, , Formularz)