wsparcieKultury.jpg
ponad 3 MLD ZŁ przekazane do Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego od 2003 roku
Fundusz Promocji Kultury 20% wpływów z dopłat
ponad 3 MLD ZŁ przekazane do Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego od 2003 roku
Fundusz Promocji Kultury 20% wpływów z dopłat

Dofinansowanie kultury

Totalizator Sportowy wraz ze swoją marką LOTTO angażuje się w szereg projektów kulturalnych, do których należą festiwale, koncerty, muzea oraz wydarzenia społeczne, a także rozbudowa i renowacja obiektów kultury. Wsparcie to jest realizowane zarówno ze środków własnych, jak i dzięki Funduszowi Promocji Kultury, na który łącznie od 2003 roku przekazano ponad 3 mld zł. Środkami Funduszu dysponuje Ministerstwo Kultury i Dziedzictwa Narodowego.

Naliczone wpłaty do Budżetu Państwa:

  • 2021: 243 193 818 PLN
  • 2020: 220 659 540 PLN
  • 2019: 220 204 664 PLN
  • 2018: 205 418 936 PLN

Przykładowe projekty i inicjatywy kulturalne realizowane ze środków własnych:

Muzeum Mobilne Totalizatora Sportowego

Muzeum Mobilne 65-lecia Totalizatora Sportowego stanowi połączenie bogatej przeszłości spółki z najnowocześniejszymi rozwiązaniami. Jest to wyjątkowe miejsce, powstałe z okazji Jubileuszu 65-lecia działalności firmy. W muzeum zwiedzający mogą zobaczyć najważniejsze trofea polskiego sportu, poznać historię Totalizatora Sportowego, a także wziąć udział w quizie wiedzy o sporcie i zrobić sobie pamiątkowe zdjęcie. Muzeum dociera w najdalsze zakątki Polski, będąc wielką atrakcją dla uczestników wielkich eventów sportowych, kulturalnych i biznesowych.

00016_MuezumM_fotKasperKedzierski.jpg

Wsparcie instytucji kulturalnych

Zamek Królewski

ZKW_logo_box.png

Rok 2021 był rokiem wielkich chwil zarówno dla Totalizatora Sportowego, jak i Zamku Królewskiego w Warszawie. Spółka świętowała 65-lecie swojej działalności, a Zamek 50-lecie odbudowy, którego Totalizator Sportowy jest Partnerem Strategicznym. W 2021 roku minęło pół wieku od chwili, gdy przy wsparciu Totalizatora Sportowego rozpoczęła się odbudowa dawnej rezydencji królów Polski. Na początku grudnia na dziedzińcu Zamku stanęła choinka Totalizatora Sportowego, a na fasadzie budynku pojawiły się życzenia świąteczne od spółki.

Muzeum Narodowe

MN_logo_box.png

Totalizator Sportowy wspiera Muzea Narodowe w Warszawie i Krakowie. Wraz z Partnerami organizowane są akcje specjalne, a zwiedzający muzea mogą podziwiać dzieła sztuki między innymi dzięki zaangażowaniu Totalizatora Sportowego. Spółka jest obecna jako Partner wielu projektów przybliżających historię Polski, a także pokazujących wielkie dziedzictwo Polski i tożsamość narodową Polaków.

Muzeum Sportu i Turystyki

MSiT_logo_box.png

Współpraca kontynuowana jest od kilku lat w zakresie wspólnej ekspozycji i obecności marki w licznych projektach podkreślających rolę Totalizatora Sportowego w rozwoju sportu w Polsce. Wiele z tych wydarzeń odbywa się w formie online oraz za pomocą tzw. cross-promocji z Partnerami i Ambasadorami właściciela marki LOTTO.

Narodowy Instytut Fryderyka Chopina

NIFC_Logo_box.png

Totalizator Sportowy przez kolejne dwa lata będzie Partnerem Głównym Narodowego Instytutu Fryderyka Chopina. W latach 2022-2023 jest Partnerem Głównym takich wydarzeń jak: koncert w rocznicę urodzin Fryderyka Chopina, Festiwal Chopin i jego Europa, 2. Międzynarodowy Konkurs Chopinowski na Instrumentach Historycznych oraz Partnerem Głównym Muzeum Fryderyka Chopina w Żelazowej Woli oraz Warszawie. Podczas Konkursu Pianistycznego im. Fryderyka Chopina  w 2021 roku na warszawskim Podzamczu (Multimedialny Park Fontann) można było skorzystać ze Strefy Melomana przygotowanej przez Totalizator Sportowy. Była też muzyczna niespodzianka na Dworcu Centralnym, gdzie na grających schodach podróżni mogli skomponować własną melodię.

Wydarzenia promujące polską historię

Totalizator Sportowy każdego roku wspiera obchody rocznicy wybuchu Powstania Warszawskiego (Muzeum Powstania Warszawskiego). Od wielu lat jest Partnerem uroczystości i oddaje hołd bohaterom, upamiętniając wybuch Powstania Warszawskiego, które rozpoczęło się 1 sierpnia 1944 roku. Firma pamięta o uczestnikach Powstania poprzez Akcję BohaterON – włącz historię! To ogólnopolska kampania, opierająca się na trzech filarach: Pamięć – Edukacja – Pomoc. Prowadzona od 2016 roku akcja edukuje Polaków, bazując na indywidualnych historiach uczestników walk o stolicę, wzmacnia poczucie tożsamości narodowej i buduje wrażliwość społeczną. Przyjęcie roli Partnera powyższych projektów wpisuje się w działania budujące wizerunek Totalizatora Sportowego jako firmy odpowiedzialnej społecznie, która włącza się w wydarzenia promujące polską historię.